Wrestling Revolution 3D Icon

Wrestling Revolution 3D

569.5K61 MB4.48
Güvenli Uygulama
In-app purchases with AppCoins

Wrestling Revolution 3D açıklaması

The heavyweight champion of mobile wrestling - celebrating over 60 MILLION downloads!

The "Wrestling Revolution" rumbles into the 3rd dimension, where it now features BOTH aspects of the business in ONE epic universe. A wrestling career challenges you to take shots in the ring, whereas a "booking" career allows you to call the shots backstage - promoting entertaining matches every week for ratings. Seeing each side of the curtain gives you an even better appreciation for the other, and ensures you'll never grow bored of wrestling again! Both modes are available to play for free, with the option to upgrade to enjoy the "Pro" experience with no ads or limitations.

And if playing Pro isn't enough, a separate "Backstage Pass" allows you to play God by saving your changes to all 9 rosters before pitting your immortals against each other in dream matches of your own creation! With 4 pages of rules to mix & match - including up to 20 wrestlers in rings of any shape or size - the only limit is your imagination. You can also blow off steam with no pressure by revisiting the 8 weeks of supercards from the game's promotional tour. Not to mention the interactive training process that teaches you how to lock up in the first place.

BASIC CONTROLS
The game features an interactive tutorial that you are advised to play through, but the basic controls are as follows:
CURSORS = Movement (double-tap to dash)
A = Attack (with a direction to aim high, without to aim low)
G = Grapple
R = Run
P = Pick-Up / Drop (with a direction to throw)
T = Taunt / Pin / Referee duties
EYE = Change focus / Turn opponent around
HEALTH METER = Switch character
CLOCK = Pause / Change camera angle

* This game is also compatible with Android controllers such as NVidia Shield 2k or MOGA Pro ("B" Mode).

PERFORMANCE
Although every effort has been made to keep performance as high as possible, some devices may benefit from a visit to the Options menu to fine tune the display:
- The number of characters is perhaps the biggest factor so consider turning off referees and setting a limit on the match size.
- If you don't want to sacrifice numbers, you can sacrifice polygons instead and opt for "Basic" character models (no fingers).
- The ropes are surprisingly demanding and you may squeeze in an extra character if you make them "Static".
- Turning off shadows and reducing crowd sprites may also help.

I regret that there's more to this game than I could ever fit in an app store description, so please consult the online guides for further reading:
www.MDickie.com/guides/wr3d_booking.htm

* Please note that Wrestling Revolution depicts a fictitious universe. Any similarity to real wrestlers or promotions is purely coincidental.
Ağır güreş şampiyonu 60 milyondan fazla indirme kutlamasını kutluyor!

"Güreş Devrimi", BİR destansı evrendeki işin her yönünü içeren 3. boyuta giriyor. Bir güreş kariyeri ringde atış yapmanızı zorlar, oysa "rezervasyon" kariyeri atışları sahne arkasına çağırmanızı sağlar - her hafta reyting için eğlenceli maçlar düzenler. Perdenin her iki tarafını görmek diğerine daha iyi bir değer kazandırır ve bir daha asla güreş sıkılmayacağınızı garanti eder! Her iki mod da reklamsız veya sınırsız bir şekilde "Pro" deneyiminin keyfini çıkarmak için yükseltme seçeneğiyle ücretsiz olarak kullanılabilir.

Ve eğer Pro oynamak yeterli değilse, ayrı bir "Backstage Pass", kendi yaratıcılığınızın rüya maçlarında ölümsüzleri birbirine vurmadan önce değişikliklerinizi 9 kadroya kaydederek Tanrıyı oynamanıza izin verir! Her şekil ve büyüklükteki halkalarda 20'ye kadar güreşçi dahil - karıştırmak ve eşleştirmek için 4 kural sayfasıyla tek sınır hayal gücünüzdür. Ayrıca, oyunun tanıtım turundaki 8 haftalık süper kartları tekrar ziyaret ederek baskı olmadan buharı patlatabilirsiniz. İlk etapta nasıl kilitleneceğinizi öğreten etkileşimli eğitim sürecinden bahsetmiyorum bile.

TEMEL KONTROLLER
Oyun, oynamanın tavsiye edildiği etkileşimli bir eğiticiyi içeriyor, ancak temel kontroller şu şekilde:
CURSORS = Hareket (tireye iki kez dokunun)
A = Saldırı (yüksek amacı, düşük amacı olmadan)
G = Kıskaç
R = Çalıştır
P = Alma / Bırakma (fırlatma yönünde)
T = Alay hareketi / İğne / Hakem görevleri
EYE = Odağı değiştir / Rakibini etrafında döndür
HEALTH METER = Karakter değiştir
CLOCK = Kamera açısını duraklat / değiştir

* Bu oyun aynı zamanda NVidia Shield 2k veya MOGA Pro ("B" Modu) gibi Android kontrol cihazlarıyla da uyumludur.

PERFORMANS
Performansı olabildiğince yüksek tutmak için her türlü çaba gösterilmiş olsa da, bazı cihazlar ekranı ince ayarlamak için Seçenekler menüsünü ziyaretten yararlanabilir:
- Karakter sayısı belki de en büyük faktördür, bu nedenle hakemleri kapatmayı ve eşleşme boyutuna bir sınır koymayı düşünün.
- Rakamları feda etmek istemiyorsanız, çokgenleri feda edebilir ve "Temel" karakter modellerini (parmaksız) tercih edebilirsiniz.
- Halatlar şaşırtıcı derecede zorlu ve "Statik" yaparsanız fazladan bir karakterle sıkabilirsiniz.
- Gölgeleri kapatmak ve kalabalık spriteları azaltmak da yardımcı olabilir.

Bu oyunda, bir uygulama mağazası açıklamasına sığmayabileceğimden çok daha fazla şey olduğuna pişmanım, bu nedenle daha fazla okuma için çevrimiçi kılavuzlara bakın:
www.MDickie.com/guides/wr3d_booking.htm

* Güreş Devrimi'nin hayali bir evreni betimlediğini lütfen unutmayın. Gerçek güreşçilere veya promosyonlara olan herhangi bir benzerlik tamamen tesadüfidir.

Daha fazla bilgi

Kullanıcı Değerlendirmeleri

Bu değerlendirmeler ve puanlar Aptoide uygulaması kullanıcılarına aittir. Kendi değerlendirmenizi bırakmak için lütfen Aptoide'i yükleyin.

4.48
0
5
179
4
11
3
35
2
3
1
8

İyi Uygulama Garantili

Bu uygulamalar virüs, malware ve diğer kötü niyetli saldırılara karşı güvenlik testinden geçti ve herhangi bir tehdit içermez.

Kullanıcı İncelemeleri

Wrestling Revolution 3D uygulamasına benzer uygulamalar

4.24
529.5 MB
4.08
67 MB
4.34
93 MB
3.7
68.5 MB
4.49
54 MB
4.57
97.5 MB

Wrestling Revolution 3D - APK Bilgisi

APK sürümü
1.663c
Android uyumluluğu
Android 4.0.1 - 4.0.2+ (Ice Cream Sandwich)
Geliştirici
MDickie